Z wiatrem : www.zwiatrem.pl
Aktualności
Czarter
Dokąd płynąć
Galeria
Strony dla żeglarzy
Usługi doradcze, biznesplany
Kontakt
Ranking stron żeglarskich
Czarne chmury nad Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim
Gmina Wolin decyzją swoich radnych może wycofać się z partnerstwa gmin regionu, powołanego dla stworzenia Szlaku.
Stawia to pod znakiem zapytania projekt, grozi skreśleniem z listy projektów indywidualnych POIG i w rezultacie może spowodować utratę funduszy UE przeznaczonych na finansowanie Szlaku.
Decyzja radnych wywołała w regionie burzę , która szybko się nie skończy, na razie ostre słowa padają w prasie, ale na stronach Szlaku, gminy Wolin i Urzędu Marszałkowskiego cisza.
Rozum jest tam chyba rzadkością, cytuje Wicemarszałka Jabłońskiego Głos Szczeciński.
artykuł na stronie gs24

luty 2010
Poręczenia i pożyczki z funduszy UE
W ramach inicjatywy Jeremie, środki z RPO Województwa Zachodniopomorskiego zasilą regionalne fundusze pożyczkowe i instytucje poręczeniowe dla przedsiębiorców. Podpisanie umów z funduszami już wkrótce, a pieniądze trafią do firm już na początku II kwartału.
5 luty 2010
Czyżby ostatnie konkursy dla mikroprzedsiębiorstw?
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, W. Husejko, w rozmowie z dziennikarzem GW, stwierdza, że nie satysfakcjonują go rozstrzygnięcia konkursów na dotacje dla mikroprzedsiębiorstw i być może nie będzie kolejnych . Co prawda Marszałek nie wypowiada się zbyt precyzyjnie, a i dziennikarz mu nie pomaga, ale coś pewnie jest na rzeczy.
Więc pieniędzy już na pewno nie będzie dla dentystów smile a firmy usługowe mają zupełnie zapomnieć o dotacjach.
Więcej, ale niewiele więcej, w GW.
Innowacje mają być innowacjami
5 luty 2010
dotacje dla mikroprzedsiębiorstw i nie tylko
· Ostatnia szansa na dotacje na rozwój firm

W bieżącym roku prawdopodobnie ostatni raz pojawi się szansa na pozyskanie pieniędzy na rozwój firm – inwestycje w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach.

Fundusze z Unii przeznaczone do rozdysponowania pomiędzy firmy w latach 2007 – 2013 kończą się i prawdopodobne jest, że ogłoszone w tym roku konkursy będą ostatnimi przed nowym okresem programowania po roku 2014.

Więcej na ten temat pisze Rzeczpospolita w artykule z dnia 16 stycznia 2010 Rzeczpospolita - Ostatni rok dotacji dla firm

· Konkursy na dotacje w roku 2010

W tym roku prawdopodobnie jedyny konkurs dla mikroprzedsiębiorstw chcących ubiegać się o dotację, ogłoszony będzie w lutym. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o dotacje na projekty nie większe niż 200 tys złotych (schemat B – małe dotacje) i projekty większe niż 200 tys zł (schemat A) wg zróżnicowanych pod względem trudności w przygotowaniu wniosku formuł. Konkurs na dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw przewidziany jest na sierpień 2010 a konkurs na inwestycje w nowoczesne technologie – na kwiecień 2010. Aktualny harmonogram konkursów ogłoszony jest na stronie ww.rpo.wzp.pl harmonogram 2010

· Rozstrzygnięcia w ostatnim konkursie na dotacje dla mikroprzedsiębiorstw

W ostatnim (2009), rozstrzygniętym już konkursie dla mikroprzedsiębiorstw, wszystkie projekty większe niż niż 200 tys zł, które przeszły pozytywnie ocenę, otrzymały dotację. Wskazuje to po pierwsze jak ważne jest poprawne sporządzenie dokumentacji aplikacyjnej ( by uniknąć oceny negatywnej) oraz, że nie tylko projekty z bardzo nowatorskich branż mają szansę na wsparcie. Szybka analiza branż dofinansowywanych wniosków wskazuje, że dominują projekty z ochrony zdrowia (gabinety lekarskie itd.) 15 projektów, stomatologia - 12 projektów, Myjnie i obsługa pojazdów – 9 projektów, poligrafia - 8 projektów, Gastronomia, hotelarstwo i Spa oraz zabiegi estetyczne i pielęgnacja – 12 projektów. Lista projektów, którym udzielono dofinansowania w schematach A i B dla mikroprzedsiębiorstwa udostępniona jest na stronie www.rpo.wzp.pl


Mam nadzieję, ze powyższe informacje przekonają Państwa, że nie należy czekać z przygotowywaniem wniosków o dotacje a szanse na otrzymanie wsparcia są spore.

styczeń 2010

<< Poprzednia 1 2 Następna >>